لباسشویی دوو جز مارک‌ های پر طرفدار در بازار بوده که با گارانتی معتبر عرضه می شود و نصب و راه اندازی آن باید توسط خود نمایندگی انجام شود تا مشتری بتواند از خدمات پس از فروش استفاده کند. این دستگاه دارای دفترچه راهنما است که به شما در راه اندازی س یه و اصولی کمک زیادی می کند. نصب دستگاه به شیرهای خروجي و ورودی اهمیت زیادی دارد چون اگر به درستی انجام نشود نشتی در دستگاه را به همراه دارد. نصب کار هر کسی نیست پس بهتر است پس از خرید دستگاه خود برای راه اندازی آن اقدام نکنید. نصب نیاز به تجهیزات دارد و پس از اتمام کارت گارنتی دستگاه مهر می شود. برای اینکه با طریقه راه اندازی ماشین آشنا شوید توصیه می کنیم تا انتهای متن همراه رفاه سرویس باشید.

مراحل نصب ماشین لباسشویی دوو

نصب ماشین لباسشویی دوو طبق مراحل خاصی صورت می گیرد اگر یکی از مراحل از قلم بیفتد یا به درستی انجام نشود اختلال جدی در عملکرد دستگاه ایجاد می شود. برای شروع کار باید مراحل زیر را به ترتیب پشت سر بگذارید.

  1. در مرحله اول دستگاه به آرامی از داخل بسته‌بندي پلمپ خارج می‌ شود بدون اینکه بدنه آن آسیبی ببيند. تمام فوم ها و اجزای دیگر را از دستگاه جدا کنید.
  2. کنترل کردن تمام لوازم جانبی که همراه محصول در کارتن وجود دارد ضروری است. برخی لوازم برای نصب نیاز هستند‌
  3. برای جلوگیری از آسیب های حمل و نقل بهتر است در این مرحله سه عدد پيچ به همراه واشر لاستیکی در پشت بدنه نصب شود. قبل از استفاده بايد آنها را جدا کنید. اگر واشرها جدا نشوند سر و صدا و لرزش زیادی در لباسشویی ایجاد می شود.
  4. بعد از باز کردن پيچ ها درپوش لاستیکی را در محل سوراخها ها قرار دهید.
  5. اگر قصد جابجا کردن دستگاه را دارید باید مجدد پيچ ها روی کار بسته شود.
  6. در این مرحله نیاز است تا ماشین را در بهترین محل قرار داده و با ۴ پایه آن را تراز کنید چون اگر تراز نباشد لگن دستگاه دچار تاب خوردگی می شود.
  7. محکم کردن مهره ها برای تنظیم و تراز کردن دستگاه اهمیت زیادی دارد.
  8. از سمت چپ و راست بهتر است دستگاه کمی با دیوار و لوازم ديگر فاصله داشته باشد.

نمایندگی ماشین لباسشویی دوو

اهمیت تراز کردن ماشین لباسشویی دوو

تراز کردن ماشین لباسشویی دوو اهمیت زیادی دارد و اگر نصاب به این موضوع توجه نکند علاوه بر ایجاد سر و صدای زیاد فشار زیادی به قسمت های مختلف ماشین وارد می شود و این می تواند باعث کاهش طول عمر دستگاه شود. برای تراز کردن نیاز است تا ابزارهای لازم را در اختیار داشته باشید. اولین مرحله در تراز کردن ماشین لباسشویی محکم کردن پایه ها با دست است و بعد از آن باید مهره ها را هم محکم کنید. برای اینکه از تراز بودن ماشین مطمئن شوید بهتر است چهار طرف آن را کمی فشار دارید تا شاهد ثابت بودن آنها روی زمین باشید.

اگر جهتی از ماشین کمی لرزش دارد به معنی عدم تراز شدن آن است. با شل کردن مهره ها می توانید پایه های زیر ماشین را به راحتی تنظیم کنید. چرخاندن پایه ها با دست به تنظیم دقیق تر ماشین کمک زیادی می کند. بعد از تراز کردن بهتر است با دست پایه را نگه داشته و مهره را محکم کنید تا هنگام کار کردن دستگاه تراز آن بهم نخورد. پس از ثابت شدن پایه ها و تراز شدن ماشین پایه ها را با اهرم خاص خودشان قفل کنید.

طریقه اتصال ماشین لباسشویی دوو به برق

بعد از تراز کردن ماشین لباسشویی دوو حال نوبت به اتصال آن به برق می رسد که باید این کار به درستی و به کمک لوازم ایمنی انجام شود تا خطر برق گرفتگی نصاب را تهدید نکند. ولتاژ نوشته شده روی دستگاه باید با ولتاژ برق منزل مطابقت داشته باشد در غیر این صورت سیستم دچار مشکل خواهد شد. سيم برق و پریز باید توانایی ارائه حداکثر بار الکتریکی را داشته باشند.

بهتر است پریز سيم اتصال به زمين داشته باشد. برای نصب لباسشویی به برق از رابط يا سه راهی استفاده نکنید. اگر پریز به سيستم ارت ساختمان متصل باشد نیازی به سيم ارت اضافي ندارید و این می تواند پروسه نصب دستگاه به برق را آسان تر سازد. دو شاخه برق بايد در مکانی باشد که دسترسی به آن آسان باشد و سيم دستگاه کشيده نشود.

تعمیرات ماشین لباسشویی دوو

نحوه نصب شیرآلات ماشین لباسشویی دوو

با نصب ماشین لباسشویی دوو به شیرآلات ورودی و خروجی آب سرد و گرم و فاضلاب مشتریان می توانند به راحتی از دستگاه استفاده کنند. برخی ماشین های دوو به ۲ ورودی آب مجهز هستند و به کمک آنها می توان همزمان از آب سرد و گرم استفاده کرد. اگر دستگاه فقط یک لوله آب دارد باید فقط به آب سرد متصل شود. با پايين کشیدن يقه لوله ورودی امکان جداسازی رابط وجود دارد. برای اتصال به شير آب نیاز است تا ۴ عدد پيچ اطراف رابط را باز کنید.

با باز کردن چسب دور رابط می توانید بخش پایینی آن را به خوبی محکم کنید. با اتصال انتهای ديگر لوله ورودی به دستگاه و چرخاندن تن در جهت عقربه هاي ساعت اتصالات به خوبی محکم می شدند. با اتصال لوله ورودی دستگاه به شير آب و بستن رابط به دور آن آب وارد مخزن ماشین لباسشویی دوو می شود. بعد از اتصال شیرآلات تمام بخش ها به خوبی چک می شوند تا نشتی نداشته باشند.

سخن پایانی

برای راه اندازی و استفاده از ماشین لباسشویی دوو بهتر است نکات ایمنی را به خوبی رعایت کنید تا دستگاه دچار افت کیفیت نشود. تمام مراحل نصب باید توسط نمایندگی صورت بگیرد تا اگر دستگاه مشکل خاصی دارد با گارانتی برطرف شود. بعد از نصب دستگاه به تمام قسمت ها نصب آن را تست می کند تا از عملکرد صحیح دستگاه مطمئن شود. به کمک دفترچه راهنما تمام بخش های دستگاه برای مشتری شرح داده می شود تا کار با آنها را یاد بگیرد. فعال کردن قفل کودک کمک می کند تا ماشین از دست کودکان در امان باشد و تنظیمات آن به هم نریزد.

شماره های تماس برای رزرو خدمات تعمیرات

شماره ها قابلیت کلیک برای تماس مستقیم دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *