لباسشویی بوش جز برندهای محبوب در بازار بوده که برای نصب آن باید از نمایندگی کمک بگیرید‌. این لباسشویی با گارانتی معتبر عرضه می شود و مشتریان می توانند از خدمات پس از فروش نهایت استفاده را ببرند. به کمک دفترچه راهنما می‌توان بخش های مختلف دستگاه را به راحتی متصل کرد تا دچار مشکل نشود. شیرهای خروجي و ورودی و شیلنگ تخلیه توسط لوازم جانبی و به کمک ابزارها و تجهیزات مورد نیاز متصل می‌شوند. با بررسی نکات ایمنی و راهنمای نصب و راه اندازی دستگاه می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید. به کمک فرچه راهنما شما به تمام قسمت های دستگاه دسترسی خواهید داشت و می توانید برای افزایش طول عمر دستگاه به درستی آن را نصب و راه اندازی کنید. در ادامه همراه رفاه سرویس باشید.

مراحل نصب ماشین لباسشویی بوش

برای نصب ماشین لباسشویی بوش باید یک سری مراحل را به صورت کاملا اصولی پشت سر بگذارید. این مرحله عبارتند از:

 • انتخاب مکان مناسب برای ماشین: ماشین لباسشویی باید به دور از رطوبت و حرارت باشد و آن را روی سطوحی صاف قرار دهید. از اطراف فاصله کافی را در نظر بگیرید تا موتور دستگاه بتواند در کمترین زمان خنک شود. هم سطح بودن مکان ماشین اهمیت زیادی دارد.
 • در مرحله دوم آن را توسط دستگاه تراز کنید چون کوچکترین ناهماهنگی بین ۴ طرف ماشین می تواند باعث تاب خوردگی لگن شود. پایه ها را روی زمین محکم کنید تا هنگام شستن لباس ها از جا تکان نخورد. اگر با مشکل عدم تراز بودن مواجه شدید می توانید از چند مهره برای تراز کردن استفاده کنید.
 • ماشین لباسشویی بوش دارای سایزهای مختلف است بنابراین شما باید آن را با متناسب با فضایی که دادید انتخاب کنید.
 • شیر آب قبلی را حذف کرده و اتصالات گرم و سرد را در دسترس ماشین قرار دهید تا با کمترین فاصله آب به داخل مخزن ریخته شود.
 • اتصالات فاضلاب باید به درستی چک شود و لوله لباسشویی درون فاضلاب قرار بگیرد.
 • بعد از نصب لباسشویی را به برق متصل کرده و آن را تست کنید.

نمایندگی ماشین لباسشویی بوش

نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی بوش

تراز کردن ماشین لباسشویی بوش اهمیت زیادی دارد و اگر به درستی انجام نشود لرزش و صدا در ماشین افزایش پیدا می کند و باعث خرابی سایر بخش ها می شود. نحوه تراز کردن به این صورت است که باید ابتدا پایه های دستگاه را به میزان لازم باز کنید و آن را روی سطح صاف قرار دهید. با این کار سر و صدا و تکان و لرزش های زیاد ماشین کمتر خواهد شد. پایه ها قابل تنظیم هستند بنابراین باید تا زمانی که ماشین به صورت ترازوی زمین قرار می گیرد آنها را تنظیم کنید. پس از اینکه از تثبیت ۴ پایه روی زمین مطمئن شدید حال باید مهره های قفل را به سمت بالا بکشید و کف ماشین را بگردانید تا قفل شود و حرکت های اضافی نداشته باشد. به هیچ وجه ماشین را روی سطح چوبی قرار ندهید. با این مراحل ماشین به راحتی تراز می شود و عملکرد خوبی هم خواهد داشت.

طریقه اتصال ماشین لباسشویی بوش به برق

اگر ماشین به برق متصل نباشد هیچ کارایی ندارد. پس بهتر است ابتدا یک محافظ برای آن قرار دهید تا در اثر نوسانات برق دچار سوختگی نشود. دستگاه باید به پریز برق نزدیک باشد چون طولانی بودن سيم برق و کشیده شدن آن خطرات زیادی را به همراه دارد. بعد از تراز کردن نصاب به کمک تجهیزات ایمنی دستگاه را به برق متصل می کند تا نمایشگر آن روشن شود و بتواند سایر بخش های الکتریکی دستگاه را تست کند. ولتاژی که روی دستگاه نوشته شده باید با ولتاژ برق خانگی مطابقت داشته باشد بنابراین باید به این موضوع توجه داشته باشید. در زمان اتصال ماشین بوش به برق از رطوبت دور باشید تا خطر اتصال شما را تهدید نکند.

راهنمای اتصال شلنگ تخلیه و لوله های ورودی آب به ماشین لباسشویی بوش

ماشین لباسشویی بوش باید به لوله های ورودی آب و شیلنگ فاضلاب متصل باشد تا برای شستن لباس ها آب از یک طرف وارد و از طرف دیگر مخزن خارج شود. برای نصب شیلنگ تخلیه می توانید از چند روش کمک بگیرید. می توانید شیلنگ را به سیفون تخلیه متصل کنيد تا به صورت مستقیم از مخزن خارج شود. اگر شیلنگ را به صورت مستقیم به خود فاضلاب متصل کنید شیب خوبی دارد و باعث می شود تا آب بدون گرفتگی از مخزن خارج شود. برای نصب لوله های ورودی آب گرم و سرد نیاز به اتصالات دارید تا بتوانید بدون نشتی لوله ها را به ماشین متصل کنيد. آب گرم با رنگ قرمز مشخص شده پس باید به درستی متصل شود.

تعمیرات ماشین لباسشویی بوش در تهران

نکات مهم در زمان نصب ماشین لباسشویی بوش

در زمان نصب ماشین لباسشویی بوش باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • کارت گارانتی باید مهر شود تا بتوانید از گارانتی و خدمات پس از فروش استفاده کنید.
 • در فضای باز به هیچ وجه دستگاه را نصب نکنید.
 • محیط برای نصب دستگاه باید معتدل باشید. هوای بیش از اندازه سرد یا گرم برای ماشین مناسب نیست.
 • باید پریزی را انتخاب کنید که دسترسی به آن آسان باشد.
 • به خوبی دستگاه را تراز کنید تا صدا و حرکت زیاد نداشته باشد.
 • شیلنگ ای و فاضلاب نباید بیش از حد کشیده شده باشد.
 • حتما از محافظ استقاده کنید.
 • لباسشویی را در محیطی که تکیه گاه ندارد نصب نکنید.

راهنمای نحوه تمیز کردن لباسشویی بوش

برای افزایش طول عمر ماشین لباسشویی بوش نیاز است تا شما به خوبی از آن مراقبت کنید و دستگاه را تمیز نگه دارید. بعد از شستن لباس ها شیر آب را بسته و دستگاه را از پریز خارج کنید. لاستیک دور درب را مرتب تمیز کنید تا پوسیده نشود. لوله فاضلاب را تخلیه کنید تا دچار انسداد نشود. برای تمیز کردن بدنه ماشین از دستمال نرم و شوینده مناسب استفاده کنید. روی ماشین آب نریزید. از شوینده مناسب استفاده کنید تا باعث زنگ زدگی و پوسیدگی قطعات نشود. فیلتر فاضلاب باید هر ۵ الی ۶ ماه یکبار تعویض شود.

سخن پایانی

با نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی بوش آن هم به صورت اصولی و ایمن شما می توانید مدت طولانی از دستگاه استفاده کنید بدون اینکه دچار افت کیفیت شود. اگر نکات ایمنی و دفترچه راهنما به خوبی بررسی شوند کار نصب بدون مشکل پیش خواهد رفت. تمام مراحل راه اندازی باید به ترتیب طی شوند تا در نهایت ماشین بدون مشکل روشن شود و نشتی نداشته باشد. تست کردن دستگاه بعد از نصب اهمیت زیادی دارد و در صورتی که دستگاه مشکلی داشته باشد به راحتی برطرف می شود.

شماره های تماس برای رزرو خدمات تعمیرات

شماره ها قابلیت کلیک برای تماس مستقیم دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *