ماشین لباسشویی الجی جز برندهای محبوب در بازار بوده که طرفداران زیادی دارد. برای کار با این ماشین باید ابتدا با برنامه شستشوی آن آشنایی داشته باشید. مطالعه دفترچه راهنما به شما کمک می کند تا تنظیمات را به درستی انجام دهید. اتوماتیک بودن ماشین الجی باعث شده تا مشتریان بتوانند به راحتی با آن کار کنند. پیشرفت تکنولوژی این امکان را به طراحان داده تا قابلیت های بیشتری به دستگاه اضافه کنند و امکانات به روزی را در دسترس مشتریان قرار دهند. برنامه های شستشو روی صفحه دیجیتالی دستگاه قابل مشاهده هستند و می توان به کمک آنها انواع لباس ها را به راحتی داخل ماشین قرار داد. اتوماتیک بودن برنامه ها سرعت اجرای آنها را چندین برابر کرده است. برای آشنایی بیشتر با این برنامه ها بهتر است تا انتهای متن ما را همراهی کنید. در ادامه همراه رفاه سرویس باشید.

طرز کار ماشین لباسشویی ال جی

طرز کار ماشین لباسشویی الجی با برندهای دیگر کاملا متفاوت است‌ و شما با شناخت برنامه های شستشو می توانید به راحتی از دستگاه استفاده کنید. برای شروع کار باید ابتدا از شدت جریان آب مطمئن شوید چون در صورت قطعی آب دستگاه هیچ عملکردی ندارد. پس از نصب ماشین باید آن را به برق متصل کنيد. شیرهای ورودی آب سرد و گرم باید باز شود.

در جاپودری دستگاه به مقدار لازم پودر بریزید تا آب بتواند با ترکیب شدن با آنها کل لباس ها را به خوبی پوشش دهد. اندازه ظرفیت ماشین لباس ها را درون آن قرار دهید و درب را به خوبی محکم کنید. متناسب با جنس و رنگ و ظرفیت لباس ها برنامه شستشوی مناسب را انتخاب کنید. لباسشویی الجی سایزهای مختلف دارد که شما می توانید بر اساس نیاز و بودجه خود سایز مناسب را انتخاب کنید.

برای شستن پتو حوله و لباس های ضخیم باید برنامه شستشوی مختص به آنها را انتخاب کنید. اگر لباس ها مشکی هستند می توانید از مواد نرم کننده مختص البسه مشکی استفاده کنید. زمانی که دکمه استارت دستگاه را فشار می دهید کم کم مخزن پر از آب و لباس ها خیس می شوند.

بخوانید: تعمیرات ماشین لباسشویی در تهران

 تایم شستشو رو صفحه نمایشگر نشان داده می شود و لباسشویی الجی به صورت مرحله ای لباس ها را شسته و آبکشی و خشک می کند. در مدل های جدید لباسشویی امکان اضافه کردن لباس هنگام شستن وجود دارد. وقتی تایم شستشو به پایان می رسد آلارم دستگاه روشن می شود و شما باید آب و برق دستگاه را قطع کرده و درب ان را برای بیرون آوردن لباس ها باز کنید.

انواع برنامه شستشویی ماشین لباسشویی

در اینجا ما برنامه شستشوی ماشین لباسشویی الجی را برای شما به طور کامل و دقیق شرح می دهیم:

 • برنامه شستشوی پنبه ای (cotton): این برنامه برای لباس های رنگی مانند پیراهن و لباس شب و پیژامه طراحی شده است. برای شستن لباس های نسبتا کثیف می توانید از این برنامه استفاده کنید. دمای آب در آن باید ۶۰ درجه سانتی گراد باشد.
 • برنامه شستشوی ضد چروک (Easy care): لباس هایی که در این برنامه شسته می شوند بیشتر جنس پلی استر و اکریلیک دارند. دمای آب برای شستن آنها باید ۴۰ درجه باشد. پیراهن هایی که هر روز از آنها استفاده می کنید و نیاز به اتو هم ندارند در این برنامه شستشو قرار می گیرند.
 • برنامه شستشوی ترکیبی (Mix): این برنامه طیف گسترده ای از جنس ها را شامل می شود. دمای آب در آن ۴۰ درجه است و می‌توان لباس های ورزشی و تیره و ابریشمی و پرده و … ره در آن قرار داد.
 • برنامه شستشوی لباس کودک (Baby care): وقتی ماشین لباسشویی الجی روی این برنامه شستشو قرار می گیرد. می توانید لباس های کثیف کودکان را تمیز کنید. دمای آب باید ۶۰ درجه باشد تا لکه چربی و کثیفی از روی لباس شسته شود.
 • برنامه شستشوی ضد حساست (Skin care): لباس هایی که تمام مستقیم با پوست دارند باید در این برنامه شسته شوند. حوله و دستمال و ملحفه از این دسته هستند و دمای آب برای شستن آنها باید ۴۰ درجه باشد.
 • برنامه شستشوی بهداشتی (Hygiene): وقتی لباس های پنبه ای و روتختی و لباس های زیر دارید باید از این برنامه استفاده کنید. دمای آب را روی ۶۰ درجه تنظیم کنید.
 • برنامه شستشوی پر(Duvent): در این برنامه دمای اب ۴۰ درجه است و شما می توانید پتو و لحاف و روکش مبلمان را در لباسشویی الجی قرار دهید.
 • برنامه شستشوی لباس ورزشی (Sport wear): اگر کفش و لباس ورزشی شما کثیف است این برنامه را برای شستن آنها انتخاب کنید.
 • برنامه شستشوی ظریف (Delicate): لباس های ظریف باید طبق این برنامه شسته شوند و دمای آب در آن باید ۳۰ درجه باشد.
 • برنامه شستشوی پشمی (wool): لباس های پشمی ضخیم هستند و شستن آنها زمانبر است. شما با انتخاب این برنامه و قرار دادن دما روی ۴۰ درجه می توانید لباس هایی تمیز داشته باشید. شوینده مخصوص لباس های چرم استفاده کنید.
 • برنامه شستشوی سریع 30 دقیقه ای (Quick30): اگر لباس ها نسبتا کثیف هستند این برنامه می تواند برای شستن آنها بهترین گزینه باشد.
 • گزینه شست و شوی 60 دقیقه ای (Intensive): لباس های معمولی و پنبه ای و ترکیبی در این تایم به خوبی شسته می شوند به شرطی که درجه آب ۶۰ درجه باشد.
 • برنامه آبکشی و خشک کم (Ronse+spin): لباس هایی که فقط قصد آبکشی آنها را دارید در این برنامه آبکشی می شوند.
 • گزینه کم حجم (Direct Wear): اگر حجم لباس هایی که قصد شستن آنها را دارید کم است بهتر است این برنامه را انتخاب کنید.
 • برنامه شست وشوی لکه بر (Stain care): لباس های ظریف و پنبه ای باید در دمای ۴۰ درجه شسته شوند بنابراین این برای برای لکه گیری و شستن آنها مناسب است.
 • برنامه شستشوی البسه مشکی (Dark wash): با انتخاب این برنامه لباس های مشکی شما بدون تغییر رنگ شسته می شوند.

سخن پایانی

با انتخاب برنامه شستشوی مناسب در ماشین لباسشویی الجی شما می توانید لباس هایی تمیز داشته باشید و عمر ماشین هم با استفاده درست افزایش پیدا می کند. پیشرفته بودن ماشین الجی باعث شده تا برنامه ها به سرعت اجرا شوند و تنوع بالایی هم داشته باشند. اگر آشنایی کامل با برنامه ها ندارید می توانید از دفترچه راهنما کمک بگیرید. با انتخاب برنامه مدت زمان آن نمایش داده می شود. دستگاه طی ۳ مرحله شستشو و آبکشی و خشک کردن لباس هایی تمیز را به شما تحویل می دهد.

شماره های تماس برای رزرو خدمات تعمیرات

شماره ها قابلیت کلیک برای تماس مستقیم دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *