پیشرفت تکنولوژی باعث شده تا امروزه برنامه های شستشوی جدید به ماشین لباسشویی آبسال اضافه شود و کاربران بتوانند از این قابلیت ها نهایت استفاده را ببرند. تمام برنامه های شستشو روی صفحه نمایش قابل مشاهده هستند و روی دفترچه راهنما نحوه انتخاب آنها ذکر شده است‌‌. برای اینکه بتوانید به درستی از هر برنامه شستشو استفاده کنید نیاز است تا ابتدا دفترچه راهنما را مطالعه کنید. برنامه ها مربوط به شستن و آبکشی و خشک کردن لباس هستند و باید متناسب با حجم و جنس و میزان کثیفی البسه آنها را انتخاب کرد. هر چه امکانات ماشین بیشتر باشد برنامه های آن زیاد تر خواهد بود. آبسال یک برند محبوب است که به دلیل عملکرد عالی مورد توجه مصرف کنندگان قرار گرفته است. در ادامه این مقاله با رفاه سرویس همراه باشید.

دسته بندی انواع برنامه شستشو در ماشین لباسشویی آبسال

برنامه هایی که در ماشین لباسشویی آبسال گنجانده شده است به ۳ دسته اصلی تقسیم می شوند:

 1. برنامه های شستشوی معمولی: در این برنامه شما می توانید به شستشوی لباس های نخی و کتانی که مقاومت بالایی هم دارند بپردازید. در این مرحله لباس ها به سرعت شسته و خشک می شوند.
 2. برنامه های شستشوی ملایم: این برنامه برای لباس های مصنوعی و ظریف که از الیاف نایلونی تشکیل شده اند مناسب است. این البسه آب کمتری را به خود می گیرند و سریع تر خشک می شوند. پارچه هایی که چند جنس مختلف دارند در این برنامه شسته می شوند.
 3. برنامه شستشوی لباس ها و پارچه های پشمی: این البسه ضخامت بالایی دارن و آب بیشتری را به خود می گیرند بدین ترتیب تمام مراحل شستشوی آنها زمانبر است.

نمایندگی ماشین لباسشویی آبسال

نحوه شستن انواع لباس ها در ماشین لباسشویی آبسال

برای شستن لباس ها در ماشین لباسشویی ابسال باید برنامه درست را انتخاب کنید. برنامه هایی که برای شستن مناسب هستند به ۴ دسته مجزا تقسیم می‌شوند:

 • برنامه شستشوی خیلی چرک: لباس هایی که آلودگی بیشتری دارند در این برنامه شسته می شوند. لباس های کثیف نیاز به ۱۲۵ دقیقه زمان برای تمیز شدن دارند. یک مرحله پیش شستشو دارند و بعد از آن مرحله شستشو و آبکشی شروع می شود. لباس های سفید و رنگ ثابت و رنگ غیر ثابت باید با این برنامه شسته شوند.
 • برنامه شستشوی چرک: لباس هایی که درصد چرکی آنها کمتر است با این برنامه شسته می شوند. زمان لازم برای این برنامه ۱۱۰ دقیقه است. در آنها لباس ها ابتدا شستشو و آبکشی می شوند و بعد از مرحله آبگیری و خشک کن شروع می شود. برای لباس های سفید و رنگ ثابت و غیر ثابت این برنامه بهترین گزینه است. نیاز است تا دمای آب به درستی انتخاب شود.
 • برنامه صرفا آبکشی: در این مرحله مواد نرم کننده استفاده می شود و آبکشی در این مواد صورت می گیرد. بعد از آن لباس ها آبگیری و خشک می شوند. زمان آبکشی ۳۰دقیقه است و بیشتر خشک کن لباسشویی ابسال فعالیت می کند. زمان خشک کردن هم ۵ دقیقه می باشد.
 • برنامه شستشوی لباس های پشمی:لباس های پشمی به دلیل وزن بالایی که دارند شستن آنها با برنامه خاصی انجام می شود. این البسه ابتدا با شستشوی ملایم آبکشی می شوند سپس نرم کننده جذب آنها می شود و مرحله نهایی آبگیری و خشک کردن شروع می شود که ۴۵ دقیقه کل مراحل به طول می انجامد. در این مرحله بیشتر از آب سرد استفاده می شود‌.

تعمیرات ماشین لباسشویی آبسال

آشنایی با دستگیره ها در ماشین لباسشویی آبسال

ماشین لباسشویی ابسال دارای دستگیره های کوچک و بزرگی است که هر کدام کارایی مختص به خود را دارند. با چرخاندن دستگیره انتخاب برنامه شما می توانید برنامه مورد نظر خود را مطابق با جنس و نوع و حجم لباس انتخاب کنید. دستگیره در جهت عقربه های ساعت چرخیده می شود و اگر خلاف آن چرخانده شود آسیب می بیند. دستگیره دیگری که در ماشین لباسشویی ابسال نصب شده است دستگیره انتخاب دما می باشد. با فشردن این دستگیره می توانید دمای آب را به راحتی تنظیم کنید. روی دستگیره ها علامت و نشانه وجود دارد تا بتوان به راحتی با آنها کار کرد‌.

معرفی دکمه های روی صفحه نمایش لباسشویی آبسال

صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی آبسال  دارای دکمه های زیادی است که هر کدام مواردی خاص را نشان می دهند. در اینجا به معرفی دکمه ها می پردازیم:

 • دکمه Extra Rinse (آبکشی اضافی): برای آبکشی اضافی در لباس های کثیف می توان از این دکمه استفاده کرد‌.
 • دکمه Easy Ironing (اتو کشی) : برای جلوگیری از چروک شدن البسه نیاز است تا این دکمه را فشار دهید تا لباس ها به صورت اتو کشیده در دسترس شما قرار بگیرند.
 • دکمه Spin Drying (دور خشک کن) در لباسشویی آبسال: برای خشک کردن لباس ها نیاز است تا این از این دکمه استفاده کنید. اگر دور خشک کن روی صفر باشد این مرحله در پایان شستشو انجام نمی شود.
 • دکمه Anti-Crease (ضد چروک): وقتی این دکمه را لمس می کنید مرحله ضد چروک در دستگاه فعال می شود. این یک فناوری پیشرفته است که باعث شده تا سیستم قبل از تخلیه لباس ها را صاف و بدون چروک کند.
 • دکمه Retard Hours (تاخیر زمانی) : برای ایجاد تاخیر در شروع برنامه های شستن لباس نیاز است تا این دکمه را فشار دهید.
 • دکمه Spin (سرعت چرخش لباسشویی): با افزایش سرعت چرخش لباسشویی دور موتور نیز بیشتر می شود و لباس ها سریع تر شسته می شوند.
 • دکمه Start/Pause (شروع / توقف): اگر می خواهید یک برنامه را متوقف کنید باید لین دکمه را بزنید.
 • کلید Temp در لباسشویی آبسال: برای تعیین دمای آب می توانید از این کلید استفاده کنید.
 • دکمه On/Off (دکمه روشن و خاموش): مهمترین دکمه است که به کمک آنها می توان دستگاه را به راحتی خاموش و روشن کرد.

سخن پایانی

برای شستن لباس ها آن هم با جنس های مختلف نیاز است تا یک برنامه شستشوی دقیق و مناسب داشته باشید. عدم آشنایی با برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی آبسال نه تنها باعث تمیزی لباس ها نمی شود بلکه خرابی دستگاه را هم به همراه دارد. قبل از انتخاب برنامه حتما دفترچه راهنما را مطالعه کنید و به زمان برنامه توجه داشته باشید.  لباس های ظریف و حساس به آب سرد نیاز دارند و لباس های پشمی نباید با آب داغ شسته شوند.

شماره های تماس برای رزرو خدمات تعمیرات

شماره ها قابلیت کلیک برای تماس مستقیم دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *